V gimnazija Vladimir Nazor Split

Osnovni podaci

Adresa: Zagrebačka 2, 21000 Split

E-mail: vnazor@petagimnazijast.hr

Kontakt tel. / fax: 021/344922  /  021/315250

E-adresa: www.petagimnazijast.hr

Program: gimnazijski

Smjerovi (vrsta programa, broj mjesta za upis):

  1. Opća gimnazija (gimnazijski, 144)

Opis škole

V. gimnazija Vladimir Nazor iz Splita smještena je u samom centru Splita u zgradi stare Realke. Gimnazija smo općega usmjerenja koja pruža izvrsnu pripremu za nastavak školovanja kako u područjima humanističkih tako i u spektru prirodoslovnih i tehničkih znanosti. Uz obavezan engleski jezik, učenici izabiru i drugi strani jezik (talijanski ili njemački). Kroz fakultativni program učenicima se nudi mogućnost učenja i francuskog jezika. Škola nudi brojne izvannastavne sadržaje: školski sportski klub (godinama najuspješniji u Županiji), školski zbor, mušku klapu, bend, dramsku i novinarsku grupu (školski list SvjetoNAZOR), volonterski rad te suradnju s razlićitim udrugama i ustanovama (MoSt, GKMM, Help, Crveni križ, gradski muzeji i kazališta,…). Učenici Škole redovito sudjeluju na svim razinama natjecanja, od školskih do državnih, te postižu i više nego zapažene rezultate. Školski hodnici i učionice su oslikani radovima naših učenika što pridonosi stvaranju lijepog ambijenta i atmosfere ugodne za boravak i učenje.

Po čemu je škola drugačija od drugih?

Svaka generacija učenika ima šest odjeljenja, od koji je jedno sportsko – odjel za sportaše. Program kojeg prate polaznici sportskog razreda je redovan i kompletan program opće gimnazije uz jednu posebnost: kako bi uskladili svoje sportske i školske obaveze, učenicima sportašima je omogućeno usmeno odgovaranje po dogovoru.

Opća gimnazija

School