Srednja škola "Jure Kaštelan"

Opis škole

Srednja škola “Jure Kaštelan” Omiš je mješovita škola koja obrazuje učenike u gimnazijskim programima te u četverogodišnjim i trogodišnjim strukovnim programima iz područja elektrotehnike, turizma, strojarstva, ugostiteljstva i osobnih usluga. Danas se u našoj školi izvode sljedeći programi: opća i jezična gimnazija, hotelijersko-turistički tehničar, tehničar za elektroniku, frizer, instalater kućnih instalacija, kuhar, konobar, kozmetičar te pomoćni kuhar i slastičar-TES.

Po čemu je škola drugačija od drugih?

Naša škola je specifična mješovita škola koja izvodi gimnazijske i strukovne programe u dvije smjene kao i program pomoćnog zanimanja. Odabrani smo za provedbu eksperimentalnog programa kurikularne reforme “Škola za život” koji će se provoditi od iduće školske godine 2018./2019. u prvim razredima gimnazije u svim nastavnim predmetima te u prvim razredima četverogodišnjih strukovnih programa u općeobrazovnim predmetima. Također provodimo mobilnost učenika i nastavnika u sklopu projekta Erasmus+.

Jezična gimnazija

Opća gimnazija

Hotelijersko-turistički tehničar

Tehničar za elektroniku

Frizer

Instalater kućnih instalacija

Kuhar

Konobar

Kozmetičar

School