Srednja škola Ivana Lucića - Trogir

E-mail: ss.ivan.lucic@gmail.com

Kontakt tel. / fax: 021/884-891

E-adresa: http://ss-ilucica-trogir.skole.hr/

Program: gimnazijski, strukovni - četverogodišnji programi

Škola je dobila ime po povijesnoj ličnosti Ivanu Luciću. Ima 16 odjeljenja, 12 gimnazijska i 4 odjeljenja programa ekonomist.
Škola ima osam klasičnih učionica, suvremeni kabinet informatike, školsku knjižnicu i čitaonicu. Nastavnici koriste e-Dnevnik aplikaciju. Sve su prostorije u školi klimatizirane, opremljene računalima i projektorima.
U školi su zaposlena 44 djelatnika, uključujući ravnatelja i stručnu službu (pedagog, psiholog i školski knjižničar).
Osim u redovnoj nastavi, većina učenika uključena je u izvannastavne aktivnosti, pa tako u školi djeluje već 23 godine Djevojački pjevački zbor “Ivan Lucić”, školski športski klub “Gimeko”, UNESCO-va radionica, Škola demokracije, Simulacija suđenja, Škola programiranja.
Gotovo iz svih predmeta učenici sudjeluju na natjecanjima od školske do državne razine, a za natjecanja se pripremaju kroz dodatnu nastavu. Za uspješan rad škola je 1995. godine dobila Skupnu godišnju nagradu grada Trogira.

Škola sudjeluje u raznim projektima te se ističe učinkovitošću izvannastavnih aktivnosti. Sve su učionice klimatizirane, opremljene računalom, projektom i internetom.
Škola organizira terensku nastavu (posjeti sajmovima, Hrvatskom saboru, HNB-u, HZZ-u, bankama, tvrtkama), izlete, susrete maturanata, studijskih putovanja i (Beč, Venecija, London) i ekskurzija.
Učenici programa ekonomist knjiže računalom u programu Synesis.

Opća gimnazija

Ekonomist