Srednja škola Brač

Osnovni podaci

Adresa: Kralja Petra Krešimira IV. br. 2, 21400 Supetar

E-mail: ured@ss-brac-supetar.skole.hr

Kontakt tel. / fax: 021 631 152  /  021 630 884

E-adresa: http://ss-brac-supetar.skole.hr/

Program: gimnazijski, strukovni - trogodišnji, strukovni - četverogodišnji

Opis škole

Srednja škola Brač osnovana je 1969. godine. U početku je kao Centar za usmjereno obrazovanje radila u starijoj zgradi, a danas je smještena u relativno novoj zgradi u mirnom i zelenom zapadnom dijelu Supetra. To je moderna i odlično opremljena škola. Posebno se može naglasiti suvremena i bogata informatička oprema, koju je dijelom škola nabavila od svojih sredstava, a dijelom dobila sudjelujući u CARNet-ovom pilot projektu “e-Škole”. Škola ima informatičku i prezentacijsku učionicu s interaktivnim “pametnim pločama”, novu multifunkcionalnu sportsku dvoranu, najveću na otoku Braču, bogato opremljenu knjižnicu, praktikume za kuharstvo i za ugostiteljsko posluživanje (školska kuhinja i restoran), radionice za automehaničarsku struku, frizerski salon, čak i svoju izložbenu galeriju. Literarna sekcija, školski bend, likovna sekcija, povremene terenske foto-radionice, kazališne i druge radionice, kao i školski sportski klubovi ilustriraju bogate vannastavne aktivnosti, a kao vrijedan oblik edukacijskih i zabavnih aktivnosti organiziraju se svake godine ekskurzije, terenska nastava, izleti, stručni posjeti itd. Osim maturalnih ekskurzija, koje se redovito organiziraju u inozemne destinacije, tradicija škole postaju i adventske ekskurzije, kao i ekskurzije s terenskom nastavom u europske centre kulture i umjetnosti kao što su Firenca, Siena, Venecija, Beč, Grac, Zagreb itd. Svoju zavidnu reputaciju škola je u najvećoj mjeri izgradila na nadprosječnim rezultatima učenika na ispitima državne mature i natjecanjima. Humanitarne akcije neizostavni su dio odgojno-obrazovnog procesa u našoj školi. Individualni pristup u suradnji učenika i nastavnika omogućen je činjenicom da nemamo glomazne, nego brojčano odmjerene razredne odjele. Odlike naše škole su i inkluzivnost učenika s posebnim potrebama, nulta tolerancija na bilo kakvu formu nasilja, potpora timskom radu, uvažavanju i poštivanju individualnih različitosti, uzajamnoj pomoći i suradnji među učenicima.

Po čemu je škola drugačija od drugih?

Motivirajuće ozračje u našoj školi učenike potiče ne samo na učenje, odnosno usvajanje propisanog gradiva, nego i na istraživačke projekte, umjetničko izražavanje u oblasti književnosti i likovne umjetnosti, kao i na bavljenje ekipnim sportovima u našoj novoj sportskoj dvorani, kojom se posebno ponosimo. Primjerice tijekom nekoliko zadnjih godina imali smo državne prvake u natjecanju LiDraNo, nekoliko naših talentiranih učenika pišu zapažene i više puta, čak i izvan škole izvođene dramske komade, poeziju na čakavštini, novinarske članke itd. Svake godine organiziramo u školskoj izložbenoj galeriji izložbu slika članova Likovne sekcije. Školski glazbeni sastav ima uvijek zapažene nastupe na priredbama u školi, sportskoj dvorani, pa čak u nekim prigodama znaju nastupati i na supetarskoj rivi. Učenicima u strukovnim obrazovnim programima u određenom opsegu i jednom dijelu školske godine omogućuje se da prodajom svojih usluga ili uradaka zarade za svoje potrebe kao što su maturalna zabava ili izleti.

Opća gimnazija

Hotelijersko-turistički tehničar

Automehaničar

Kuhar

Frizer

School