Glazbena škola Dr. Fra Ivan Glibotić - Imotski

Osnovni podaci

Adresa: Bruna Bušića 1, 21260 Imotski

E-mail: ured@gs-drfraiglibotic-imotski.skole.hr

Kontakt tel. / fax: 21841811  /  21670052

E-adresa: http://gs-drfraiglibotic-imotski.skole.hr

Program: strukovni - četverogodišnji, posebni

Opis škole

Glazbena škola Dr fra Ivana Glibotića iz Imotskog započela je sa radom1. rujna 1986. godine kao osnovna glazbena škola pri Narodnom sveučilištu Imotski, a u suradnji sa glazbenom školom Josip Hatze iz Splita, gdje su učenici dobivali svjedodžbe.
Odlukom Skupštine općine Imotski od 10. kolovoza 1991. škola je i formalno osnovana pri Narodnom sveučilištu Imotski.
Odlukom Gradskog vijeća grada Imotskog od 19. travnja 2000.g. škola je osnovana kao samostalna.
Rješenjem Ministarstva znanosti obrazovanja i športa od 03. srpnja 2008. odobrava se rad Pripremne srednje glazbene škole i srednje glazbene škole.
Glazbena škola Dr. fra Ivan Glibotić je srednja umjetnička škola u kojoj je organizirana nastava osnovnog glazbenog obrazovanja, zatim, srednjeg – šestogodišnjeg (pripremna i srednja škola) te četverogodišnjeg (srednja škola) programa obrazovanja različitih profila glazbene umjetnosti (glasovir, orgulje, gitara, flauta, oboa, fagot, klarinet, saksofon, rog, truba, trombon, eufonij, tuba, udaraljke, pjevanje, glazbena teorija).
Učenici GŠ Dr. fra Ivan Glibotić Imotski godinama postižu izvrsne rezultate na raznim natjecanjima. Samo ove školske godine učenici ove škole osvojili su 40-ak različitih nagrada (međunarodnih, državnih i regionalnih). Imotski puhači postali su „brend“ u Hrvatskoj.

Po čemu je škola drugačija od drugih?

Naša škola je jedna od rijetkih u Hrvatskoj koja ima upisane učenike na svim puhačkim glazbalima (flauta, oboa, klarinet, saksofon, fagot, truba, rog, trombon, tuba…). Puhački orkestar škole, kad god se pojavi na natjecanju, uvijek je uvjerljivo najbolji. Dakle, imotski puhači, pogotovo limeni…

Glazbenik - program srednje škole

Glazbenik - pripremno obrazovanje

School

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.

Dragi učenici, vaša promišljanja o izboru budućeg zvanja su u tijeku. Možda već i birate zanimanje kojim ćete se baviti u budućnosti. Dok budete odlučivali i birali, svakako imajte na umu nekoliko istina o profesionalnom izboru. Prva se odnosi na činjenicu da je od želje do izbora zanimanja dug put…

To je dobro. Tako imate vremena provjeriti koje su vaše želje realne i ostvarive, a koje samo plod (dječje) mašte. Ako ste prije počeli razmišljati, bolju ćete odluku donijeti. Znam jednog velikog čovjeka koji je najprije poželio biti smetlar, a postao je doktor znanosti, sveučilišni profesor svjetskoga glasa i izvrstan pisac. A što ste vi htjeli biti? I, što li ćete uistinu postati? Prvi izbor više nije tako značajan za daljnji profesionalni razvoj. Naravno, dobro je da u prvom pokušaju odaberete pravo zanimanje. Ali, ako pogriješite, brzo se treba preorijentirati i osposobiti za nešto drugo. Brzi i lako prilagodljivi pobjeđivat će u 21. stoljeću.

Kod izbora budućeg zvanja također je važno znati ohrabrujuće činjenice da nema čovjeka sposobnog samo za jedno zanimanje. Tako je i s vama. Niti postoji netko tko može obavljati sva zanimanja. Ne možete ni vi. Ali možete na popisu željenih i mogućih imati bar tri zanimanja. Tako ćete se lakše preorijentirati. Odluku o izboru zanimanja ne treba podcijeniti, sljedeće je što valja imati na umu. Ozbiljno se posvetite tom poslu. O njemu ovisi vaša budućnost, uspjeh i osobna sreća. Uz to, kad odlučujete, pomno razmotrite sve čimbenike koji na to utječu.